جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 88334 زمان انتشار : 16 شهریور 1394 13:05:00

اجرای نمایش برای نجات خانم "م"

برگزاری کارگاه بازیگری «متد اکتینگ» توسط مسعود دلخواه و اجرای خیریه نمایش «خانه متروک» برای جمع آوری دیه یک زن محکوم به اعدام دو خبر در حوزه تئاتر هستند.
اجرای نمایش برای نجات خانم "م"

 به گزارش سینماخبر،گروه نمايش «خانه متروک» سه شنبه ١٧ شهريور ماه برای نجات زنى با نام مستعار «م» كه در آستانه اعدام قراردارد، نمایش خود را اجرا می برند. برای نجات این زن از اعدام ۲۰۰ میلیون نیاز است.

بنابر اطلاع چند تن از روزنامه نگاران و انجمن حمایت از زندانیان مرکز برای نجات یک مادر ۴۰ ساله از اعدام ، نیاز به جمع آوری ۲۰۰ میلیون تومان در کمتر از سه روز آینده است. خانم «م» متهم به قتل همسر معتاد خود است پیش از این دو فرزندش به دلیل سرطان فوت کرده اند. وی در حال حاضر دارای یک کودک بیمار است و برای رهایی از اعدام قصاص نیازمند جمع آوری دیه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بوده تا خانواده مقتول به رهایی وی رضایت دهند. در تاریخ ۲۴ مرداد از طریق کمک های مردمی و هنرمندان و گلریزان، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان جمع آوری شده و باید تا پایان روز ۱۷ شهریور ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیز جمع آوری شود.

نمایش «خانه متروک» به کارگردانی علی مست علی همه روزه بجز شنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ در سالن فنی زاده تماشاخانه منشور هنر به صحنه می رود.

برگزاری کارگاه بازیگری «متد اکتینگ»

کارگاه بازیگری «متد اکتینگ» زیر نظر مسعود دلخواه از روز پنجشنبه ۱۹ شهریور در مدرسه تئاتر سه نقطه برگزار می شود.

بازیگری به شیوه متد اکتینگ یعنی تمام تکنیک ها، روش ها و آموزه هایی که یک بازیگر برای ارائه یک نقش باورپذیر به آن نیاز دارد. این شیوه در قرن اخیر به عنوان فراگیرترین و موفق ترین شیوه بازیگری در تئاتر و سینمای جهان شناخته شده است.

مسعود دلخواه که دکترای خود را در رشته  تئاتر و فیلم از کانزاس آمریکا دریافت کرده است در رابطه با شیوه بازیگری متد اکتینگ گفت: این شیوه  آموزشی همان طور که در مدارس بزرگ جهان نظیر «اَکتِرز استودیو» متداول است باید در یک دوره چهارساله تعریف شود تا بتوان تمام موضوعات را مطرح کرد و فرایند آموزش را تکمیل ساخت.

وی افزود: در ایران تلاش ما بر این است در یک دوره آموزشی که تقریبا یک سال و نیم به طول می انجامد، نکات کلیدی را مطرح کنیم و همچنین پس از پایان دوره با حضور هنرجویان علاقه مند و فارغ التحصیل، آنچه را در دوره آموزشی فراگرفته اند، در پروسه تمرین و تولید یک اثر نمایشی مورد استفاده و عمل قرار دهیم تا هنرجویان آموخته ها را به طور عملی روی صحنه مورد استفاده قرار دهند.

کارگاه بازیگری «متد اکتینگ» در پنج ترم و در دو بخش مقدماتی و تخصصی برگزار می شود که روزهای پنجشنبه و جمعه زمان برگزاری آن است.

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به مدرسه تئاتر سه نقطه واقع در میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، بعد از خیابان فلسطین، خیابان کبکانیان، نبش کوچه مرتضی زاده، شماره ۱۲ مراجعه کنند.

منبع:مهر

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011