جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 233 زمان انتشار : 02 خرداد 1390 16:17:00

براي برنده‌شدن میشل بونف بازیگر زن بلغاری و از دوستان نزدیک نخست وزیر ایتالیا

برلوسکونی نزدیک به 000/400 یورو به جشنواره ونیز رشوه داده است
براي برنده‌شدن میشل بونف بازیگر زن بلغاری و از دوستان نزدیک نخست وزیر ایتالیا

تحقیقات درباره اعمال نفوذ و پرداخت رشوه سیلویو برلوسکونی برای اهدای جایزه‌ای به یک بازیگر زن بلغاری در حاشیه جشنواره ونیز آغاز شده است. گفته می شود برلوسکونی نزدیک به 000/400 یورو رشوه پرداخته تا جشنواره ونیز جایزه ویژه‌ای ابداع و آن را به میشل بونف بازیگر زن بلغاری و از دوستان نزدیک نخست وزیر ایتالیا اهدا کند.  بر اساس آنچه رسانه‌های اروپایی منعکس کرده‌اند برلوسکونی بخشی از این رقم را صرف سفر هوایی بونف از صوفیه پایتخت بلغارستان به ونیز کرده تا جایزه ویژه" فعالیت برای حقوق زنان" را از جشنواره ونیز دریافت کند. نشریات ایتالیایی فاش کرده‌اند جایزه ویژه "فعالیت برای حقوق زنان" با اصرار برلوسکونی برای اعطای جایزه‌ای به بونف ابداع شده است.

این ماجرا به تنش در روابط دیپلماتیک میان ایتالیا و بلغارستان انجامیده است.ماجرا از آنجا آغاز شد که وجدی رشیدوف وزیر فرهنگ بلغارستان ضمن اعتراض به این موضوع ، منبع هزینه این مبلغ گزاف را ایتالیایی نامید.سپس ساندرو بوندی وزیر فرهنگ ایتالیا با انکار موضوع گفت که دولت متبوعش حتی یک سنت هم صرف چنین سفر و جایزه‌ای نکرده است.

این پرونده در میان جدیدترین اسناد منتشر شده از سوی سایت جنجالی ویکی لیکس قرار داشت و بی‌شک در سرنوشت دولت برلوسکونی که روز 14 دسامبر در انتخاباتی سرنوشت ساز شرکت می کند موثر خواهد بود.در صورت اثبات این ادعا یکی از بزرگ ترین رسوایی های تاریخ جشنواره ونیز رقم خواهد خورد.هر چند مقامات جشنواره ونیز این شایعه را به طور جدی تکذیب کرده‌اند.

همچنین گفته می‌شود شبکه تلویزیون دولتی ایتالیا ( رای) مبلغ یک میلیون دلار برای خرید حق پخش فیلم " خداحافظ مادر" با بازی میشل بونف هزینه کرده که بسیار بالاتر از ارقام معمول برای چنین کاری است.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011