جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 121417 زمان انتشار : 04 اسفند 1397 16:34:00

«عصرجدید»؛ بستری برای استعداد‌های دیده‌نشده /برنامه مطابق استاندارد‌های جهانی ساخته شده است

محمد یمینی گفت:سعی کردیم بستری را برای افرادی که از امکانات لازم برای بروز استعداد برخوردار نیستند، فراهم کنیم.
 «عصرجدید»؛ بستری برای استعداد‌های دیده‌نشده /برنامه مطابق استاندارد‌های جهانی ساخته شده است

به گزارش سینماخبر محمد یمینی مجری طرح بزرگترین مسابقه استعدادیابی ایران با بیان اینکه سال‌هاست کار‌های سینمایی انجام می‌دهم، گفت: به دعوت احسان علیخانی، افتخار همکاری با او را در مجموعه «عصر جدید» پیدا کردم.

وی ادامه داد: برای اولین بار است چنین پروژه‌ای در ایران اجرا می شود؛ فضایی بزرگ به لحاظ اجرایی و طراحی دارد. در ابتدا ما دغدغه این موضوع را داشتیم که هزینه این پروژه چقدر خواهد بود و نیاز به چه تعداد متخصص داریم تا نیرو‌های کاربلد را در جای خود قرار دهیم و چون این پروژه تا حالا در ایران اتفاق نیفتاده بود، به زمان بیشتری نیاز داشت.

عصرجدید؛ بستری برای استعداد‌های دیده‌نشده ایران‌زمین

مجری طرح بزرگترین مسابقه استعدادیابی ایران بیان کرد: ۷ ماه پیش پروژه تصویب شد و از مهرماه به طور رسمی کار را شروع کردیم. حدود ۵۰ درصد از عوامل از اول مهرماه سر کار بودند، اتاق فکر‌ها تشکیل و طراحی‌ها انجام شد. بعد از انتخاب لوکیشن، دکور اصلی را طراحی کردیم و تصمیم گرفتیم کار‌های اداری را هم در لوکیشن برنامه انجام دهیم. به دلیل موقعیت جغرافیایی، مرکز شهر را انتخاب کردیم که هم به سازمان نزدیک باشیم و هم تماشاگران به راحتی در برنامه حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه در روز‌های ضبط برنامه، نزدیک به ۷۰۰ نفر در لوکیشن حضور دارند،گفت: در پروژه «عصرجدید»۵۰۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم، مشغول کار هستند.

یمینی درباره رسالت برنامه عنوان کرد: بسیاری از آدم‌ها استعداد دارند، اما به‌ دلیل دوری از امکانات پایتخت یا به هر دلیل دیگری، هیچ وقت دیده نمی‌شوند از این رو سعی کردیم بستری برای همه افراد مهیا کنیم و تا آنجا که در توان داریم، فرصت را برای همه یکسان ببینیم. معیار ما کسانی هستند که استعداد دارند و تا کنون فضایی مهیا نبوده که استعداد خود را ارائه بدهند؛ به نظرم از این زاویه، رسالت برنامه ارزشمند است.

عصرجدید؛ بستری برای استعداد‌های دیده‌نشده ایران‌زمین

مجری طرح «عصر جدید» با اشاره به ساخت این برنامه با استاندارد‌های جهانی تصریح کرد: می‌توانم با تاکید بگویم «عصر جدید» برنامه تلویزیونی است که با استاندارد‌های جهانی ساخته می‌شود؛ از طراحی و از روند آغاز دریافت و داوری ویدیو‌های ارسالی و مرحله ثبت‌نام شرکت‌کنندگان و اتفاقات پشت صحنه تا مرحله‌ای که بینندگان یک قسمت از برنامه را روی آنتن می‌بینند.

وی پیرامون جزئیات برنامه توضیح داد: بیش از ۵ هزار نفر فیلم ارسال کردند، ما به دنبال استعداد خاص بودیم از این رو  یک هیئت ۲۰ نفره با تخصص در حوزه‌های مختلف، فیلم‌ها را با دقت رصد کردند. سعی کردیم انتخاب‌ها عادلانه باشد و حتما آن فرد، استعداد و توانمندی واقعی داشته باشد و ویدئوی ارسالی او ساختگی نباشد؛ استعدادش، قابل عرضه با مقتضیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موجود باشد.

عصرجدید؛ بستری برای استعداد‌های دیده‌نشده ایران‌زمین

یمینی گفت:در هر برنامه ۷ شرکت‌کننده حاضر هستند و از بین آن‌ها یک اجرا با رای داوران، مستقیما به مرحله بعد می‌رود و یک اجرا در هر برنامه، با رای مردم به مرحله نهایی خواهد رفت، البته هر داور ۳ اعتبارنامه هم دارد که در طول ۲۶ قسمت می‌تواند به اعتبار خود ۳ نفر را برای مرحله نهایی انتخاب کند. مجری و گروه سازنده برنامه نیز سه اعتبارنامه دارند که می‌توانند سه شرکت‌کننده را انتخاب کنند و در نهایت ۵۴ نفر در مرحله نهایی به رقابت می‌پردازند و شش نفر به مرحله فینال می‌روند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011