جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 121306 زمان انتشار : 28 بهمن 1397 08:56:00

سریال‌های «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» در فرمت k ۸ ساخته می‌شوند

دو سریال الف. ویژه «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» سیما فیلم با سیاست‌گذاری جدید در فرمت k ۸ ساخته می‌شوند.
سریال‌های «موسی (ع)» و «سلمان فارسی» در فرمت k ۸ ساخته می‌شوند

  به گزارش سینماخبر   حسین کوبچی پشتیبان تولید نمایشی سیما فیلم در ارتباط با فرمت جدید سریال‌های الف. ویژه این سازمان گفت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های جدید مدیران سازمان صداوسیما ازاین‌پس مقرر شده تا فرمت سریال‌های الف. ویژه این سازمان به k ۸ تغییر کند.

وی ادامه داد: تاکنون سریال‌های تولیدشده در سیما فیلم تنها در فرمت hd، تولید می‌شدند، اما از این‌ پس سریال‌های الف. فاخر این سازمان در فرمت ۴k و سریال‌های الف. ویژه این سازمان در فرمت ۸k تولید می‌شوند.

کوبچی در ادامه گفت: کیفیت تصویر k ۸ هشت برابر بالاتر از کیفیت تصویر موجودی است که سریال‌های تلویزیونی پخش می‌شوند. تا به امروز در دیگر کشور‌های دنیا کمتر از تعداد انگشتان یکدست سریال در این کیفیت تولیدشده است و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از پیشرو‌های سریال سازی در این کیفیت در دنیا است.

وی در ادامه تأکید کرد: صداوسیمای ایران همیشه در آسیا پیشرو بوده و این بار نیز باوجود شرایط سیاسی خاصی که بر کشور ما حاکم شده و تحریم‌های متنوعی که به‌ناحق اعمال‌شده بازهم به افق‌های دور نگاه می‌کند و با وجود محدودیت‌های که این صنعت در دنیا دارد محاسباتی انجام داد تا سریال سازی در ایران مجهز به این تجهیز‌ات شود.

پشتیبان تولید نمایشی سیما فیلم در ادامه بیان کرد: چهار سال و نیم زمان تا ضبط و آماده‌سازی برای پخش دو سریال الف. ویژه سیما فیلم داریم که در این بازه زمانی تلویزیون خانگی تغییرات زیادی می‌کند و قابلیت پوشش و پخش این کیفیت تصویر را پیدا می‌کند، البته در شرایط فعلی نیز فرمت k ۸ از تلویزیون قابل پخش باکیفیت پایین‌تر است.

وی بابیان اینکه در کشور‌های پیشرفته دنیا فیلم‌های فاخر باکیفیت بالا ضبط می‌شوند تا به فروش در بازار‌های جهانی برسند، ادامه داد: با بالا بردن کیفیت ضبط آثار فاخر تلویزیونی، به فروش بین‌المللی آن‌ها فکر می‌کنیم که قابلیت پخش باکیفیت خوب در همه کشور‌های دنیا را داشته باشد.

کوبچی افزود: تا زمان پخش سریال‌های الف. ویژه، بستر اینترنت برای پخش این فرمت آماده می‌شود و تغییرات بنیادینی در ارسال محتوا با افزایش پهنای باند در پخش‌کننده‌ها به مخاطب ایجاد می‌شود.

گفتنی است  دو سریال «موسی (ع)» جمال شورجه و «سلمان فارسی» داوود میرباقری ازجمله سریال‌های الف. ویژه سازمان سیما فیلم هستند که با این سیاست‌گذاری جدید در فرمت k ۸ برای پخش تولید می‌شوند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011