جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118976 زمان انتشار : 18 مرداد 1397 15:35:00

نقش ممتاز رسانه ملی در بزنگاه‌های اجتماعی/ مردم همواره پیگیر اخبار رادیو و تلویزیون هستند

عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: همواره اولین نگاه مردم بر اساس نظرسنجی‌ها، به اخبار رادیو و تلویزیون خودمان است.
نقش ممتاز رسانه ملی در بزنگاه‌های اجتماعی/ مردم همواره پیگیر اخبار رادیو و تلویزیون هستند

به گزارش سینماخبر احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما، درباره تحریم‌های اخیر و تاثیر آن بر سوگیری شبکه‌های معاند نسبت به رسانه ملی، گفت: من نقش صدا و سیما را در بزنگاه‌های اجتماعی جامعه ممتاز می‌دانم. من معتقدم اگر ما به فعالان در سازمان صدا و سیما و حوزه سیاسی سازمان اعتماد کامل کنیم، قطعا در بخش خبری پیش برنده‌ترین اقدامات را انجام خواهیم داد؛ چرا که این اقدامات آثار مختلف اجتماعی دارد و نقش آن در بسیاری از حوادث و وقایع می‌تواند ممتاز و برجسته بروز کند.

وی افزود: معاندین و شبکه‌های ضد انقلاب در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی، همواره صدا و سیما را به عنوان یک هدف و سوژه‌ای برای برنامه‌های خود قرار داده‌اند و می‌خواهند این رسانه را در جامعه کم اثر و بی خاصیت جلوه دهند تا اثر اجتماعی و اعتماد سازانه خود را از دست بدهد.

این عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه همواره اولین نگاه مردم بر اساس نظرسنجی‌ها و ارزیابی‌ها به اخبار رادیو و تلویزیون کشور خودمان است، بیان کرد: مردم ما اولین نگاهشان به رسانه ملی خودمان است و به دنبال آن هستند که چه نوع اخباری در رسانه خودمان ارائه می‌شود و ناقل این اخبار چه کسانی هستند و از چه منبعی بازگو می‌شوند. من معتقدم که صدا و سیما باید با سرعت و صحت کامل در اطلاع رسانی همه حوادث و وقایع در خط اول خبری پیش برود.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: نقش صدا و سیما در بسیج مردم و افکار عمومی بی نظیر است. شما صحت و سرعت اطلاع رسانی رسانه ملی را در وقایع مختلف همچون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورا‌های شهر و مجلس خبرگان مشاهده کرده‌اید. خوشبختانه صدا و سیما با یک خط خبری بسیار قوی وارد این حوزه ها می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: به عقیده من باز هم صدا و سیما در برخی اتفاقات و ناهنجاری‌های جامعه که با آن روبرو هستیم، در خط اول خبری قرار دارد و تخریب‌هایی که از سوی شبکه‌های معاند صورت می‌گیرد به این دلیل است که رسانه ملی را تا حدی محافظه کار کند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه سازمان صدا و سیما باید حرفه‌ای و قوی و با رویکرد رو به جلو حرکت کند، تاکید کرد: مردم ما کماکان به اخبار رادیو و تلویزیون اعتماد دارند و من مطمئن هستم که نباید از این حجم گسترده تخریب‌ها هراس داشت؛ بلکه باید مستحکم و صریح‌تر از قبل رسالت حرفه‌ای خود را در عرصه خبری انجام دهیم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011