جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118688 زمان انتشار : 11 تیر 1397 10:27:00

تماشاچیان «پرونده شماره ۸۱» بازیگر می‌شوند

نمایش «پرونده شماره ۸۱» سومین اثر تجربی است که اجرا می‌شود و در این نمایش باید مخاطبان با بازیگران همراه شوند.
تماشاچیان «پرونده شماره ۸۱» بازیگر می‌شوند

به گزارش سینماخبر  امیر محمد مهاجری کارگردان نمایش «پرونده شماره ۸۱» درباره این نمایش اظهار داشت: خلاصه داستان مربوط به فردی است با نام «استن» که قتلی در زندگیش رخ می‌دهد و «مرلی استیو» در پی حل آن است، این نمایش به شیوه تئاتر تجربی اجرا می‌شود یعنی مخاطبان، همراه بازیگران بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: تئاتر تجربی در کشور ما خیلی اجرا نمی‌شود در واقع شاید بتوان گفت: نمایش «پرونده شماره ۸۱» سومین اثر تجربی در این سالهاست البته ناگفته نماند شیوه تئاتر تجربی به گونه‌ای است که باید مخاطبان با بازیگران در نمایش همراه شوند و اینطور اجرا سالن خاصی را هم نیاز دارد که متاسفانه سالن مختص به تئاتر تجربی هم در تهران زیاد نیست.

مهاجری تصریح کرد: «پرونده شماره ۸۱» راجع به عشقی بیمارگونه حرف می‌زند که پیام فلسفی و روانشناسانه دارد به طور کل یکی دیگر از ویژگی‌های تئاتر‌های تجربی، معمایی و فلسفی بودن آن است یعنی مخاطب پیام کار را به صورت غیر مستقیم درک می‌کند.

وی افزود: این اثر به فراخور مکانی که اجرا می‌شود دارای دکور متفاوتی است و چنانچه مخاطبان به دیدن این نمایش بیایند ناراضی برنخواهند گشت، اما چون قصه به نوعی از ژانر جنایی هم برخوردار است از حضور افراد زیر ۱۵ سال معذور هستیم.

مهاجری خاطرنشان کرد: امیدواریم بیشتر از گذشته به تئاتر تجربی اهمیت داده شود و سالن‌های مختص این نوع نمایش ساخته شود، زیرا برخی هنرمندان در این حوزه فعالیت می‌کنند.

لازم به ذکر است: فائزه احمدی، نوید باقری، سید محمدعلی جویره، بهاره سنایی راد، محمدحسن فرازبخت، امیرمحمد مهاجری و علی هادی‌پسیان در این نمایش به عنوان بازیگر نقش آفرینی می‌کنند. همچنین پرونده شماره ۸۱ به نویسندگی و کارگردانی امیرمحمد مهاجری و تهیه کنندگی امیررضا هرمزی از ١٤ تیر ماه ساعت ۱۹ به مدت ۴۰ دقیقه در مجموعه پدرخوانده به روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011