جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118280 زمان انتشار : 23 اردیبهشت 1397 16:20:00

برنامه‌ای برای حضور در سینما ندارم/ مخاطب تئاتر افزایش داشته، سینما ریزش!

پگاه آهنگرانی که طی دو سال اخیر از بازی در سینما فاصله گرفته است، گفت: اینکه یک نمایش زمان زیادی برای تمرین ببرد یا اینکه پول دربیاورد یا خیر،‌ اصلا مهم نیست. آنچه برایم مهم است، کیفیت کارهایی است که در آنها حضور پیدا می‌کنم.
برنامه‌ای برای حضور در سینما ندارم/ مخاطب تئاتر افزایش داشته، سینما ریزش!

به گزارش سینماخبرنمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» به کارگردانی و نویسندگی فرهاد فزونی از 24 اردیبهشت ماه در سالن پالیز به صحنه می‌رود و یکی از بازیگران این نمایش نیز پگاه آهنگرای است. وی در دو سال اخیر هیچ کار تئاتر و سینمایی را قبول نکرده و حال در این نمایش ایفای نقش می‌کند.

پگاه آهنگرانی بازیگر این نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر درباره شرایط تئاتر و چالش‌هایی که در این عرصه وجود دارد و وی نیز پس از دو سال حضور در یک نمایش را قبول کرده است، گفت: این نگرانی فقط مختص به تئاتر نیست، در سینما هم شاهد هستیم که خیلی از فیلم‌های عمیق‌ و‌ آثاری که زحمت زیادی برای ساخت آن کشیده شده و حرفی برای گفتن دارند، دیده نمی‌شوند. 

وی در ادامه افزود: در تئاتر هم شرایط همین طور است، نباید خیلی این مسائل برایمان مهم باشد. ما باید تلاشمان را بکنیم تا از نوع تولیدات نمایشی باکیفیت یا حتی فیلم‌های سینمایی باکیفیت بیشتر داشته باشیم و سلیقه مخاطب را تغییر دهیم.

آهنگرانی همچنین اظهار داشت: مخاطب وقتی خوراکش به شکل خاصی از کار هنری باشد، به همین شیوه هم عادت می‌کند. بنابراین در این نمایش تلاش کردیم سلیقه مخاطب را نیز قدری تغییر دهیم. 

وی در پاسخ به این سؤال که خودش نیز در این سالها به تماشای نمایش دیگر هنرمندان نشسته است، گفت: در این سالها خیلی هم فرصت نکردم که کار زیادی ببینم البته کارهای خوب و درجه یک را که پیشنهاد می‌شد حتما می‌رفتم و تماشا می‌کردم ولی اینکه همه کارها را ببینم با توجه به این حجم زیاد نمایش‌ها امکانش نبود.

آهنگرانی درباره اینکه پس از این نمایش تمایل دارد کار تئاتر انجام دهد یا سینما،‌ گفت: احتمال زیاد باز هم اگر از این دست کارها باشد کار تئاتر خواهم کرد و مطمئنا فیلم‌هایی را که یک شبه و با تمرین کم و بدون محتوا باشد، قبول نخواهم کرد.

وی با بیان اینکه برایش مهم نیست چقدر کار تمرین یک نمایش زمان می‌برد، گفت: اینکه پول در بیاید یا نیاید یا اینکه مخاطب بیاورد یا خیر، اصلا برایم مهم نیست! مهم این است که سعی کنیم کار خوب ارائه دهیم، بنابراین تصمیم دارم سیستم کاری‌ام را تغییر دهم.

آهنگرانی در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم دارد در فیلمی سینمایی بازی کند، گفت: فعلا خیر، برنامه‌ای ندارم.

وی درباره آینده تئاتر نظرش را اینگونه بیا کرد: به نظر من تئاتر به نسبت 10 ـ 15 سال پیش رونق زیادی گرفته است، همانطور که می‌بینیم هر شب بیش از ۱۰۰ نمایش اجرا می‌روند و بیشتر هم شده‌اند و بازگشایی این همه سالن خصوصی نشان همین رونق است و بیشترشان هم پر اجرا می‌روند، همین نشانه خوبی است. درحالیکه شاهد هستیم این مخاطب برای سینما ریزش داشته است.

این بازیگر سینما و تئاتر گفت: در نهایت به نظرم آینده تئاتر هم مثل خیلی چیزهای دیگر است اگر بقیه بخش‌ها رونق داشته باشد تئاتر هم رونق خواهد داشت و برعکس. 

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011