جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118256 زمان انتشار : 19 اردیبهشت 1397 12:33:00

بالاترین حجم رشد تولید کتاب در سال ۱۳۹۶

حسینی‌پور گفت: در سال ۹۶ بیش از صدهزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف چاپ شده است.
 بالاترین حجم رشد تولید کتاب در سال ۱۳۹۶

به گزارش سینماخبربه نقل از ستاد خبری و رسانه‌ای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛ نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه‌ خانه کتاب در این نشست گفت: یکی از این مرجع‌‌ها جوایزی است که در طول سال توسط دولت، بخش خصوصی و نهادهای فرهنگی برگزار می‌‌شود.

وی ادامه داد: درصدد بودیم تمام کتاب‌‌هایی که در طول سال جمع‌آوری کرده‌ایم را در قالب بسته‌ی مطالعاتی برای مردم معرفی کنیم.

به گفته‌ وی؛ در سال 96 بیش از صدهزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف چاپ شده است که شصت هزار عنوان از این کتاب‌‌ها چاپ اول بوده است.

حسینی‌پور اظهار کرد: جشنواره‌‌ها فرصت خوبی برای مردم است تا بهترین کتاب‌‌هایی که توسط جشنواره‌‌ها معرفی می‌‌شوند را مورد مطالعه و ارزیابی قرار دادند و خود جشنواره‌‌ها نیاز به بررسی دقیق‌تری دارند تا جوایز بتوانند اثربخشی جریان نشر را رصد کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید سیستم‌‌های مطالعاتی را توسط گروه‌‌های مرجع به مردم معرفی کنیم؛ به طور مثال کتاب‌‌هایی در اختیار ائمه جمعه قرار دهیم تا به مردم معرفی کنند تا در فرآیند کتاب‌خوانی ایران و شهروندان ایرانی نقش مهمی ایجاد کنیم.

مدیر اطلاع‌رسانی خانه‌ کتاب نیز گفت: در کتاب شناسی توصیفی، فهرست 489 عنوان کتاب منتخب شده در 29 جشنواره‌ی کتابی سال 96 منتشر شده است.

مجتبی تبریزنیا اضافه کرد: بخش پایانی این کتاب، عصاره و چکیده‌ی کتاب‌‌هایی است که در سال 95 منتشر شده‌اند و در سال 96 مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و جوایزی به آنها تعلق گرفته است.

وی در پایان افزود: جوایز ما بیشتر ادبی است و در حوزه‌ی نوجوانان نیز باید جوایزی در نظر گرفته شود و برای این نسل فکر اساسی کنیم و جوایز استانی گسترش پیدا کند.

انتهای پیام/

آمار انتشار کتاب در سال 96

 

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011