جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118071 زمان انتشار : 23 فروردین 1397 12:59:00

سنگ اندازی عربستان در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن/ پیش بینی برنامه های متنوع برای مهمانان بین المللی

ربیعی گفت: نگاه خبیثانه و مواضع سیاسی عربستان نسبت به ایران،باعث ممانعت حضور اساتید، قاریان و داوران مصری و ... شده است.
 سنگ اندازی عربستان در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن/ پیش بینی برنامه های متنوع برای مهمانان بین المللی

به گزارش سینماخبردر آستانه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم، حسن ربیعی مسئول کمیته مدعوین مسابقات، در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درخصوص دعوت از نمایندگان کشور‌های اسلامی و اروپایی گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده در سازمان اوقاف برای برگزاری مطلوب مسابقات بین اللملی قرآنی، سطح مدعوین و مهمانان خارجی ما به دو بخش مهمانان و مدعوین که همه آنها از شخصیت های قرآنی و فرهنگی کشورهای اسلامی هستند، درنظرگرفته شده است. به همین منظور با توجه به ممیزی ها و فراخوانی که به متسابقین قرآنی در بخش های حفظ و قرائت داده‌ایم، میزبان بانوان، آقایان، دانشجویان و طلاب هستیم. همچنین برای حضور متسابقین با در نظرگرفتن سطح قاریان و حُفاظ، آزمون های کوچکی توسط شورای فنی به عنوان تِست از آنها گرفته می شود.


وی با اشاره به حضور مهمان‌ها و مدعوین ویژه فرهنگی و قرآنی جهان اسلام بیان کرد: به صورت خاص با یک برنامه ریزی ویژه ای که از طریق رایزن های فرهنگی انجام شده است، از وزاری اوقاف و علمای کشورهای اسلامی دعوت شده است و برای رسیدن به نتیجه نهایی در حال پیگیری هستیم، که انشالله امسال مسابقات را با حضور پرشورتری قدرت و عظمت قرآنی نظام جمهوری اسلامی ایران را در محضر مهمانان خارجی به نمایش بگذاریم.

مسئول کمیته مدعوین مسابقات قرآنی با اشاره به دعوت از 5 قاره دنیا برای حضور در مسابقات گفت:همه کشورها اعم از اسلامی و غیراسلامی که دارای تشکلهای قرآنی و مذهبی هستند، می توانند نمایندگان خودشان را به مسابقات بین المللی ایران معرفی کنند، البته برای کشورهایی که با ایران مواضع سیاسی دارند، پیش بینی های لازم انجام شده است و سعی کردیم مشکلاتی برای جامعه قرآنی و مدعوین آن کشور ایجاد نشود، احیانا اگر هم قادر به حضور در مسابقات نباشند، دلیل آن مشخص است.
 
ربیعی ضمن بیان اینکه ما یک دعوت رسمی به همه متسابقین، فعالان و اساتید قرآن در سطح دنیا انجام داده‌ایم، اظهار کرد: متاسفانه بعضی از کشورها و مواضع سیاسی و نگاه خبیثانه‌ای که نسبت به فعالیت‌های قرآنی با محوریت جمهوری اسلامی ایرانی دارند، باعث کارشکنی می شود و یه دنبال تضعیف مسابقات ما هستند. به طور مثال کشور عربستان به منظور کمرنگ نشان دادن فعالیت های قرآنی ایران، همزمان با مسابقات بین اللملی قرآن کریم برگزار می شود و باعث ممانعت حضور داوران، اساتید قرآنی و متسابقین در جمهوری اسلامی ایران می شوند.
 
وی با اشاره به حضور متسابقین در ایران و برنامه ریزی های انجام شده برای پذیرایی آنها، ادامه داد:همچنین در روند مسابقات برنامه های متعددی از جنبه های آموزشی، تفریحی و فرهنگی برای متسابقین خواهیم داشت، که انشاالله بعد از تصویب برنامه ها اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مسئول کمیته مدعوین مسابقات قرآنی در پایان گفت: یکی از نکات ویژه در مسابقات امسال، مشارکت دستگاه های مختلف کشور است، که جای دارد از همه نهادهای اجرایی؛ وزارت فرهنگی کشور، امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات، سپاه جمهوری اسلامی ایران، جامعه المصطفی، دانشگاه جامعه علوم قرآنی و صدا و سیما به صورت ویژه تقدیر کنم.
 
انتهای پیام/
کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011