جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118066 زمان انتشار : 22 فروردین 1397 12:16:00

جلوی صرف هزینه بیش از حد را گرفتیم/ یک جشنواره دارای شناسنامه باید اهداف مشخص داشته باشد

نشست خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میر کریمی در پردیس چارسو آغاز شد.
 جلوی صرف هزینه بیش از حد را گرفتیم/ یک جشنواره دارای شناسنامه باید اهداف مشخص داشته باشد

به گزارش سینماخبرنشست خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور دبیر و مدیران بخش های مختلف آن و اهالی رسانه در پردیس چارسو آغاز شد.

در ابتدای نشست، نمایش و رونمایی از پوسترهای بخش های مختلف از جمله جام جهان نما، بازسازی کلاسیک ها، دارالفنون، جشنواره جشنواره ها، سینمای ایتالیا، مروری بر سینمای گرجستان، بازار، زیتون های زخمی و ... انجام شد.

سپس رضا میرکریمی دبیر جشنواره در این مراسم گفت: برای جداسازی جشنواره جهانی از جشنواره ملی فجر کار کارشناسی مفصلی صورت گرفت و سیاست این بود که جلوی صرف هزینه بیش از حد گرفته شود و شاهد جشنواره باکیفیتی باشیم تا بیشترین استفاده برای کشور داشته باشد. از دو سال پیش مسئولیت این کار را با اتکا تیمی حرفه ای در زمینه بین الملل پیش بردیم.

وی افزود: سعی کردیم هم تراز شهرت و اوازه سینمای ایران جشنواره جهانی را برگزار کنیم و برای این منظور  هدفگذاری کوتاه مدت و بلند مدت انجام دادیم.کشورها و فیلمسازانی که هم آیین و هم آرمان ما هستند را مورد توجه بیشتر قرار دادیم و در همه نقاط دنیا دنبال دوست یابی هستیم. حیف است که از پتانسیل فرهنگی بالای ایران فقط در بحث سینما استفاده شود. ما در جشنواره جهانی و مسئولیت خودمان سعی کردیم اهداف جهانی تری داشته باشیم.

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر عنوان کرد: آنچه که یک جشنواره را دارای شناسنامه می کند، این است که اهدافش مشخص باشد و جدای از تغییر سیاستمداران و مدیران، آیین نامه خودش را داشته باشد و متغیر نباشد. در این سه سال سعی کردیم اینگونه پیش برویم. هزینه تبلیغات ما برای شناساندن یک جای حرفه ای برای قرارهای حرفه ای سینماگران جهان خیلی پایین آمده است، زیرا سینماگران خودشان در سال های اخیر مبلغ ما شده اند. این افتخاری است که با تلاش و دلسوزی همه کسانی که جشنواره جهانی فیلم فجر برایشان مهم بوده است محقق شده است.

وی تاکید کرد: امسال مهمانان مهمی در جشنواره داریم و از بیش از 50 کشور جهان فیلم انتخاب و پخش کردن کار ساده ای نیست و آنهایی که جشنواره برگزار کرده اند می دانند که چه کار سنگینی است.

میرکریمی با اشاره به اهمیت داشتن دبیرخانه دائمی در طول سال عنوان کرد: ما سعی کردیم در طول سال فعالیت خود را دنبال کنیم و دائمی بودن دبیرخانه کمک زیادی به رسیدن به نظم کرد.

دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: ما سال گذشته از فیاپ درخواست کردیم همه بخش های جشنواره را مورد ارزیابی قرار دهد. آنها در مجمع شان اعلام کردند جشنواره جهانی فیلم فجر می تواند جزو 15 جشنواره برتر جهان باشد و این یعنی بسیار از موانع که می گفت پیش پای برگزاری جشنواره واقعی جهانی در ایران باشد برطرف شده است.

میرکریمی ادامه داد: کاخ جشنواره از سال اول انتخاب و همکاری های خوبی شکل گرفت. البته جشنواره نیاز به کاخ مستقل و بزرگتر دارد. در این زمینه با شهرداری رایزنی صورت دادیم که بتوان به این مهم در زمان پیش رو دست پیدا کنیم. مدیریت ارتباطات و رسانه زحمات زیادی کشیدند و ابعاد مختلف و تاثیرگذار فعالیت کردند و امسال شاهد حضور خبرنگاران بین المللی هستیم. بیشترین بخش رضایت مندی از طرف مهمانان به حوزه تشریفات تعلق گرفت، چون افرادی که برای این حوزه انتخاب شدند آموزش های خوبی داشتند و به بهترین شکل پیش رفتند و از آن ها تشکر می کنیم.

وی تاکید کرد:  امسال هر فردی که قرار بود در جشنواره حضور داشته باشد، باید بیست دلار پرداخت می کرد. شاید این رقم زیاد نبود اما برای اعتبار جشنواره بسیار مفید واقع شد و به اعتبار آن افزود؛ چون جشنواره درجه یک دنیا چنین کاری را انجام می دهند. امسال بیش از 300 مهمان از 78 کشور جهان داریم که از سال گذشته بیشتر است. بخش دارالفنون هم یکی از بخش های جشنواره است که عملکرد بسیار خوبی داشت و امسال نیز خواهد داشت. همچنین ورک شاپ و اساتید درجه یکی داریم که قطعا اتفاقات خوبی رقم می زنند و خروجی مثبتی خواهند داشت.

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011