جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 117941 زمان انتشار : 04 فروردین 1397 13:19:00

تعطیلی تئاتر در نوروز معنی ندارد/ هنری که برای مسئولان مهم نیست

هادی مرزبان معتقد است علت شکل نگرفتن اجرای مستمر و برنامه ریزی شده تئاتر در ایام نوروز به این دلیل است که برای مدیران و مسئولان فرهنگی، تئاتر به مانند سینما جدی نیست.
تعطیلی تئاتر در نوروز معنی ندارد/ هنری که برای مسئولان مهم نیست

به گزارش سینماخبرهادی مرزبان نویسنده و کارگردان تئاتر درباره شکل گیری ساز و کاری جدی برای طرح اجرای تئاتر در تعطیلات نوروزی به مانند نوبت اکران نوروزی در سینما به خبرنگار مهر گفت: قبل از اینکه بخواهیم به موضوع اجرای تئاتر در ایام تعطیلات نوروزی بپردازیم باید ببینیم تئاتر برای مدیران و مسئولان فرهنگی امری جدی است یا نه. اگر برای سینما برنامه ریزی می شود و اکران نوروزی آن دارای اهمیت است به خاطر این است که مسئولان سینما را جدی گرفته و باورش دارند.

وی اظهار کرد: در تئاتر مدیرانی که آمده اند تنها وظیفه خود را انجام داده و رفته اند. اجرای تئاتر در نوروز به کنار، برای تئاتر آینده نامناسبی را متصور می شوم. البته با آمدن شهرام کرمی امید و چراغی در دل من روشن شده است زیرا او هم هنرمند تئاتر است و هم اجرا داشته پس درد تئاتری ها را می داند. به همه خانواده تئاتر آمدن شهرام کرمی را تبریک می گویم.

این هنرمند تئاتر تصریح کرد: معتقدم هنوز مدیران و مسئولان فرهنگی و هنری ما را باور ندارند. آنها به این باور ندارند که تئاتر هنری است که می تواند بار را از روی دوش جامعه بردارد.

مرزبان معتقد است که اجرای نوروزی تئاتر از نوبت اکران نوروزی سینما مهمتر است زیرا شهروندان شهرهای دیگر که در تعطیلات عید به تهران سفر می کنند می توانند به تماشای آثار تئاتری بنشینند؛ آثاری که اکثر آنها امکان اجرا در شهرهای دیگر را ندارند.

کارگردان نمایش هایی چون «لبخند با شکوه آقای گیل» و «پلکان» ادامه داد: مدیران و مسئولان اول تئاتر را باور کنند و بعد برنامه ریزی برای آن به درستی انجام می شود.

وی در پایان تاکید کرد: به چه دلیل باید درهای سالن های تئاتری در ایام تعطیلات نوروز بسته شود؟ وقتی نگاه به تئاتر کارمندی و آماری باشد این اتفاق رخ می دهد. چراغ تئاتر باید در ایام تعطیلات نوروز نیز روشن باشد زیرا بهترین فرصت برای تماشای آثار مختلف توسط مخاطبان و علاقه مندان تهرانی و شهرهای دیگر است.

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011