جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 117566 زمان انتشار : 11 بهمن 1396 11:36:00

پاسخ وزیر ارشاد به چگونگی نظارت بر نمایش‌های جشنواره تئاتر فجر

صالحی گفت: نمایش ما برای نزدیک شدن به فرهنگی ایرانی باید از ابتذال و سطحی نگری و توجه به نیازهای کاذب فاصله بگیرد.
 پاسخ وزیر ارشاد به چگونگی نظارت بر نمایش‌های جشنواره تئاتر فجر

به گزارش سینماخبرسید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: امسال جشنواره تئاتر فجر به لحاظ تعداد آثار، بسیار حائز اهمیت بود و تئاترهای خیابانی هم از ابتکار عمل و خلاقیت خوبی برخوردار بودند. در این حوزه جوانان مستعد و پرانرژی داریم که باید این روح و انرژی و همت جوانان را حس و درک کنیم و بستری را برای پرورش آن ها مهیا کنیم.

وی در ادامه افزود: هنر نمایشی دارد از تهرانی بودن خارج می شود.  ما بخش تپنده اجراهایمان از استان ها حرکت می کند و این نوید خوبی است، چون هرچه این هنر گسترده تر شود هنر ایرانی رنگ و طعم های بهتری پیدا خواهد کرد.

وزیر ارشاد در پاسخ به حواشی ایجاد شده در نمایش‌های امسال جشنواره تئاتر فجر و چگونگی نظارت بر نمایش‌ها اظهار داشت: نمایش ها را بخش نظارت بررسی می‌کند نه وزیر ارشاد، اما این نکته باید قابل توجه باشد که متون نمایش ما هرچقدر ایرانی تر و همخوانی بیشتری با فرهنگ ما داشته باشد، می تواند گام های موثری در مسیر پیشرفت تئاتر بردارد. همچنین فاصله یابی از ابتذال و سطحی نگری و توجه به نیازهای کاذب، مواردی است که می تواند هنر ایرانی را به هنر انسانی تر و قابل مبادله تر تبدیل کند.

وی خاطرنشان کرد: هنر ما باید ترکیبی از نقد و امید باشد. تئاتر ایرانی هر مقدار که با امید همراه با نقد واقع گرایانه تر باشد، می تواند در فضای مجازی جا پیدا کند. آنچه می تواند هنر ایرانی تئاتر را در فضای جهان قابل مبادله کند، سوژه انسانی با عمق و تفکر و همراه  با نقد و امید است.

 

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011