جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 117290 زمان انتشار : 02 دی 1396 17:01:00

جشنواره فیلم فجر| آیا قوه قضاییه می‌تواند آثار جشنواره فجر را داوری کند؟

صبح امروز قوه قضاییه گفت که آثار جشنواره فیلم فجر را داوری می‌کند؛ اما موضوع از چه قرار بود؟
 جشنواره فیلم فجر| آیا قوه قضاییه می‌تواند آثار جشنواره فجر را داوری کند؟

به گزارش سینماخبرصبح امروز شنبه دوم دی‌ماه خبری مبنی بر داوری آثار جشنواره فیلم فجر توسط هئیت داوران قوه قضاییه در بسیاری از رسانه‌ها منتشر شد. خبری که در نشست خبری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی مطرح  شد و بسیاری این موضوع را به داوری آثار جشنواره توسط افرادی قبل از هیئت انتخاب نسبت دادند. اما  موضوع از چه قرار است؟

مهدی قربانپور مدیر بخش «تجلی اراده ملی» نیز به تسنیم گفت: ما از تصمیم قوه قضاییه برای حضور در بخش «تجلی اراده ملی» خرسندیم. البته هنوز قوه قضاییه فرمی بابت حضور این بخش پر نکرده است، اما هنوز فرصت باقی است و می‌تواند تا 10 دی ماه نسبت به ثبت نام برای این بخش اقدام کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که در بخش از صحبت‌های آقای افتخاری آمده است، فیلم‌هایی را انتخاب کرده‌اند تا در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشند، آیا امکان انتخاب آثار برای حضور در جشنواره فیلم فجر توسط قوه قضاییه وجود دارد؟؛ اعلام کرد: به هیچ عنوان امکان انجام چنین اتفاقی وجود ندارد. هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر چندی پیش توسط دبیر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است و در حال انتخاب آثار هستند. قوه قضاییه تنها می‌تواند از بین 22 اثری که هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر آن‌ها را برگزیده‌اند، داوری کرده و به فیلمی که مورد توجه‌شان قرار گرفته‌ است جایزه اهدا کنند.

بنابراین گزارش؛ بخش «تجلی اراده ملی» امسال در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر،‌ پس از سه سال به جشنواره بازگشته است و مدیریت آن را مهدی قربان‌پور برعهده دارد.

انهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011