جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 117259 زمان انتشار : 27 آذر 1396 12:47:00

مستند «بانو قدس ایران» نمایش یک زندگی ایرانی اسلامی است

تهیه کننده «بانو قدس ایران» این مجموعه را در جهت نمایش یک زندگی در کمال ادب و ایمان و به دور از هرگونه شعار عنوان کرد.
 مستند «بانو قدس ایران» نمایش یک زندگی ایرانی اسلامی است

به گزارش سینماخبرغلامعلی اصغریان تهیه کننده «بانو قدس ایران»  درخصوص این مستند گفت: «بانو قدس ایران» مستندی متفاوت از ترویج زندگی ایرانی اسلامی است و ما تلاش کردیم تا با روایتی صادقانه خوراک خوبی را برای مخاطبان تهیه کنیم؛ چون جوانان امروز نیازمند الگوهای رفتاری به جای شعار هستند.

وی در ادامه افزود: به واقع تلاش خوبی هم در حوزه تحقیق و پژوهش و هم در مورد ساختاری فیلم صورت گرفته است. پژوهش و تحقیق این فیلم مستند حدود 14 ماه زمان برد، 3 ماه تصویربرداری و نزدیك به 6 ماه مراحل فنی و تدوین فیلم طول كشید.

اصغریان تصریح کرد: همسر امام خمینی(ره) با توجه به اینکه از خانواده مرفهی بودند، اما به دلیل محبتی که از امام خمینی(ره) در دل داشت، تمام فراز و فرودهایی پیش روی زندگیش با امام خمینی(ره)  را با صبوری مدیریت و کانون گرمی را برای اعضا خانواده مهیا کرد.

وی افزود: متن هایی که در این مستند خوانده شده تماما به قلم همسر امام (ره) بود که این خود نشان از تحصیلات عالیه و همچنین دانش بالای بانو قدس است که همه این مستندات توسط اعضا خانواده در اختیار عوامل پروژه گذاشته شده بود.

وی درباره اکران این مستند با تاخیر اظهار داشت: با پیگیری‌هایی كه در مورد خروج فیلم «بانو قدس ایران» از یازدهمین جشنواره سینما حقیقت انجام دادیم، متوجه شدیم كه كلیه عوامل این فیلم از جمله كارگردان، تهیه‌كننده و حتی ناظر كیفی این فیلم مشتاق رونمایی فیلم‌شان در یازدهمین دوره جشنواره هستند؛ چون معتقدند با جان و دل برای این فیلم زحمت كشیده شده و دوست دارند نتیجه زحمات خود را در مهم‌ترین رویداد سینمایی مستند ببینند که در نهایت هم با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه خواهد شد.

وی گفت: ما باید نه تنها بحث بانو قدس بلکه هر زندگی که امروزه در کمال ادب و ایمان شکل می گیرد را به تصویر بکشیم. امیدوارم این مستند بستری برای تولید دیگر آثار در این زمینه شود.

وی خاطرنشان کرد: این مستند در جشنواره فیلم فجر هم به نمایش گذاشته خواهد شد و سپس برای اکران سینمایی آن اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011