جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 116529 زمان انتشار : 19 مهر 1396 12:53:00
محمد حمزه‌زاده:

فیلم خارجی یکی از گزینه‌های اکران حوزه هنری است

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در نشست سراسری مدیران این سازمان از علاقه‌مندی این حوزه به اکران فیلم خارجی خبر داد.
 فیلم خارجی یکی از گزینه‌های اکران حوزه هنری است

 به گزارش سینماخبر :  به نقل از روابط‌ عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری صبح امروز چهارشنبه ۱۹ مهرماه در شهر سنندج آغاز شد.

 در نخستین روز از این سمینار، محمد حمزه‌زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری درباره مسائل اکران و سینماداری حوزه هنری صحبت کرد.
 
وی گفت: یکی از وظایف دولت این است که در کنار سایر برنامه‌هایش به موضوع صنعت و اقتصاد سینما توجه کند. هر کسب و کاری، در اتاق بازرگانی یا مراکزی از این دست نماینده دارد، اما سینما از این امکان محروم است.
 
حمزه‌زاده ادامه داد: هر فیلمی که تولید می‌شود از نظر محتوا از مجاری مختلف بررسی می‌شود اما در کنار توجه به بهداشت محتوا باید به این موضوع توجه کرد که یک فیلم از نظر اقتصادی و جذب مخاطب چه جایگاهی دارد.
 
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: حمایت از تولید ملی اولویت اول، دوم و سوم ماست. همان حساسیتی که برای نمایش فیلم ایرانی داریم برای انتخاب و نمایش فیلم خارجی هم داریم، اما به اکران فیلم خارجی به عنوان یک گزینه فکر می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: نمی‌توان همه بار را بر دوش سینماداران گذاشت و به بخش سالن‌داری و تامین هزینه‌های آن بی‌توجه بود.
 
حمزه‌زاده گفت: به نظر می‌رسد طرح موضوع آزادی، کرامت هنرمندان و احترام به این قشر بیشتر سیاسی و انتخاباتی است. کرامت هنرمند زمانی محقق می‌شود که اثر او دیده شود و در مواجهه با مخاطب قرار بگیرد.
 
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تنوع اکران اشاره کرد: میزی که برای جذب مخاطب چیده می‌شود باید متنوع باشد. در بخش تولید و اکران باید این موضوع را در نظر گرفت.
 
در نشست امروز محمود کاظمی مدیرعامل موسسه بهمن سبز به ارائه گزارش عملکرد این موسسه پرداخت. در بخش دیگری از این جلسه از سه مدیر استانی پرویز آزادی از زنجان، مهدی حسن‌زاده از چهار محال و بختیاری و احسان رمضانی از کرمانشاه تقدیر شد. تقدیر از مدیر امور سینمایی کردستان حیدر مرادی برای میزبانی این رویداد و حسن رنجبر مدیر امور فنی برای نقش فعال در بازسازی سینماهای حوزه هنری هم امروز انجام شد.
 
نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری تا جمعه ۲۱ مهر ماه در شهر سنندج ادامه دارد.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011