جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 115166 زمان انتشار : 28 خرداد 1396 11:35:00

افطاری ساده؛ پویشی موفق و تاثیرگذار در فضای مجازی

وجود دو گزاره ساده بودن افطار در کیفیت آن و عمومی بودن سطح آن در توزیع، این سنت را در برابر عرف رایج "افطاری های مسرفانه در محافل خصوصی" قرار می‌دهد.
افطاری ساده؛ پویشی موفق و تاثیرگذار در فضای مجازی
به گزارش سینماخبر :  طی سالهای اخیر در ایام ماه مبارک رمضان در بسیاری از خیابان‌های شهرهای مختلف کشور، برای رهگذران روزه دار ضیافت افطار ساده برپا می شود. از سنت‌ های پسندیده در این ماه، افطاری دادن به روزه‌ داران حتی با یک خرما است که نزد خداوند متعال دارای قرب و ارزش بالایی است.

شاید بتوان فراخوان سالهای اخیر صفحات رهبرمعظم انقلاب در فضای مجازی را نقطه آغاز و ظهوری برای طرح مساله "افطاری ساده" دانست، فراخوانی که از مخاطبان خواسته بود از "افطاری های ساده" در "معابر عمومی" همچون خیابان ها،حسینیه ها و... عکس بیاندازند و با هشتگ #افطاری_ساده در فضای مجازی منتشر کنند تا به گسترش این سنت حسنه در جامعه کمک شود.
 
 
 
افطاری ساده؛ پویشی موفق و تاثیرگذار در فضای مجازی 
 


وجود دو گزاره ساده بودن افطار در کیفیت آن و عمومی بودن سطح آن در توزیع، این سنت را در برابر عرف رایج "افطاری های مسرفانه در محافل خصوصی" قرار می‌دهد؛ چنانکه آیت الله خامنه ای نیز بر این تقابل در سخنان خود تاکید داشته اند:

«یک سنت خوب هم امسال بیش از سال‌های دیگر دیده شد، که خوب است مورد توجه قرار بگیرد و آن، افطاری دادن‌های ساده و بی‌پیرایه در مساجد و در خیابان‌ها بود در بیشتر شهرهای کشور - که بسیار کار شایسته‌ای است در مقابل افطاری‌های مسرفانه‌ای که شنیده شد، دانسته شد که بعضی‌ها به بهانه‌ی افطار، حرکات و عمل مسرفانه انجام می‌دهند و به جای اینکه در ماه رمضان وسیله‌ای بشوند برای نزدیکی روحی به فقرا و مستمندان، با این عمل، با این حرکت، خود را در لذات جسمانی غرق می‌کنند. نمی‌خواهیم بگوئیم که اگر در افطار، کسی غذای مطبوعی مصرف کرد، این کار ممنوع است؛ نه، در شرع اینها ممنوع نیست؛ اسراف ممنوع است، زیاده‌روی ممنوع است، ریخت‌وپاش فراوانی که گاهی در اینجور مجالس انجام می‌گیرد، ممنوع است. چه بهتر که کسانی که می‌خواهند افطاری بدهند، با همین سنتی که رائج شده است، افطاری بدهند؛ که مردم را، رهگذران را و کسانی را که مایلند از افطاری استفاده کنند، در این سفره‌های رایگان و با بذل و بخشش و گشاده‌دستی، در کوچه‌ها، در خیابان‌ها، در حسینیه‌ها، افطاری می‌دهند.»


OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011