جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 115101 زمان انتشار : 25 خرداد 1396 09:33:00

طرح‌هایی برای یک روز جهانی

پوسترهای مختلفی به‌مناسبت روز جهانی و هفته صنایع دستی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده‌اند، تا کاربران متوجه شوند که روزی هم برای هنرهای سنتی در تقویم ثبت شده است.

 به گزارش سینماخبر،یک روز در سال توجه جهان به صنایع دستی جلب می‌شود، زیرا «سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد» (یونسکو) ۱۰ ژوئن را به نام این روز ثبت کرده است. این روز که در ایران برابر با ۲۰ خردادماه است تا هفت روز به‌عنوان هفته صنایع دستی معرفی شده است.

معمولا مسوولان و معاونان صنایع دستی در روز یا هفته صنایع دستی، از هنرمندان این حوزه تجلیل می‌کنند، به دیدن پیشکسوتان هنرمند می‌روند یا نمایشگاه صنایع دستی برپا می‌کنند.

امسال برخلاف سال‌های پیش، نمایشگاه صنایع دستی کشور که هر سال در تهران برگزار می‌شد و به عبارتی نیز بزرگترین رخداد صنایع دستی در ایران محسوب می‌شود، به‌دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان به تیرماه موکول شد، اما پوسترهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده‌اند تا نظر کاربران و مخاطبان به این روز جلب شود.

بسیاری از استان‌ها سعی کرده‌اند در پوسترهای این روز، صنایع دستی خود را بهتر معرفی کنند. به همین دلیل، آن‌ها از هنرمندان پیشکسوت و معرفی رشته‌های صنایع دستی استان خود در پوسترهای روز جهانی استفاده کردند.

برخلاف جشنواره‌ها و رخدادهای مهمی که در حوزه‌های دیگر هنری اتفاق می‌افتد و معمولا طراح پوستر رخدادها معرفی می‌شود، کسی طراحان پوسترهای روز جهانی صنایع دستی را نخواهد شناخت، زیرا بسیاری از پوسترها طراح ندارند و در بدنه معاونت صنایع دستی در سازمان میراث فرهنگی شکل می‌گیرند و معلوم نیست چقدر براساس اصول حرفه‌ای طراحی پوستر هستند.

چند نمونه از پوسترهایی را که به‌مناسبت روز جهانی صنایع دستی در هر استان و از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طراحی شده است، در ادامه می‌توانید ببینید. 

 

 

ایسنا

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011