جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 115017 زمان انتشار : 21 خرداد 1396 22:43:00

سفارش امام علی‌(ع) در مورد رسیدگی به امور حاجیان

امام علی‌(ع) خطاب به فرماندار مکه فرمودند: به مردم مکه فرمان ده تا از هیچ زائری در ایام حج اجرت مسکن نگیرند که خداوند سبحان فرمود: عاکف و بادی در مکه یکسانند.

به گزارش سینماخبر،  امام علی (ع) در نامه 67 کتاب شریف نهج‌البلاغه به قثم بن عباس فرماندار شهر مکه در مورد رسیدگی به امور حاجیان در ایام حج می‌فرماید: حج را براى مردم بر پاى دار و ايام الله را به يادشان آور و هر بامداد و شامگاه برايشان به مجلس بنشين و كسى را كه در امرى فتوا خواهد، فتوا ده. نادان را علم بياموز و با عالم مذاكره كن. ميان تو و مردم، پيام‌رسانى جز زبانت و حاجبى جز رويت نباشد. هيچ نيازمندى را از ديدار خود باز مدار. زيرا اگر در آغاز از درگاه تو رانده شود و سپس  نياز او برآورى، كس تو را نستايد. 

سفارش امام علی‌(ع) در مورد رسیدگی به امور حاجیان
امام در ادامه می‌فرماید: در مال خدا كه نزد تو گرد مى‌آيد، نظر كن، آن را به عيالمندان و گرسنگانى كه در نزد تو هستند و به محتاجان و فقيران برسان و هر چه افزون آيد، نزد ما روانه‌اش دار، تا ما نيز آن را به محتاجانى، كه نزد ما هستند، برسانيم. مردم مكه را فرمان ده كه از كسانى كه در خانه‌هايشان سكونت مى‌كنند، كرايه نستانند. زيرا خداى تعالى مى‌فرمايد: «سواء العاكف فيه و الباد» عاكف و بادى در آن يكسان‌اند. عاكف كسى است، كه در مكه مقيم است و بادى كسى است، كه از مردم مكه نيست و به حج آمده است. خداوند ما و شما را به آنچه دوست دارد، توفيق دهد.
 
باشگاه خبرنگاران جوان
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011