جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 114379 زمان انتشار : 27 اردیبهشت 1396 01:30:00

تئاتر گیشه‌زده مخاطب را از ارزش‌ها دور می‌کند

بازیگر سریال "مدار صفر درجه" گفت: به زودی تمرین نمایش "بنگاه تئاترال" نوشته "علی نصیریان" را شروع کرده و برای . این نمایش سالها پیش توسط علی نصیریان کارگردانی شد و من در کنار وی روی صحنه رفتم و اینبار برای بار دیگر آن را روی صحنه خواهیم داشت.

به گزارش سینماخبر،ایرج راد بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص کمرنگ‌تر شدن خود در تصویر گفت: من بیشتر تمرکز خود را در سالهای اخیر روی تئاتر گذاشته‌ام. پیشنهاداتی به صورت جسته گریخته صورت می‌گیرد اما هیچکدام از آنها جدی نبوده است.

 
وی ادامه داد:  البته امسال و بعد از ایام نوروز پیشنهاداتی شد که بعد از بررسی آنها دو کار را دوست نداشتم و آن یکی را هم که دوست داشتم به دلایلی توافق حاصل نشد.
 
ایرج راد 
 
 
بازیگر فیلم "شور عشق" از حضور خود روی صحنه تئاتر خبر داد و افزود: به زودی تمرین نمایش "بنگاه تئاترال" نوشته "علی نصیریان" را شروع کرده و برای . این نمایش سالها پیش توسط علی نصیریان کارگردانی شد و من در کنار وی روی صحنه رفتم و اینبار برای بار دیگر آن را روی صحنه خواهیم داشت.
 
وی درباره آخرین وضعیت بهسازی ساختمان خانه تئاتر تصریح کرد: در حال حاضر من در خانه تئاتر در سمت نائب رئیسه هیات مدیره فعالیت دارم. تمامی تلاش خانه تئاتر هم‌اکنون معطوف به تجهیز سالن نمایش ساختمان خانه تئاتر است و امیدواریم کلیت ساختمان خانه نیز به زودی به اتمام برسد. گشایش و افتتاحیه این سالن به ترخیص وسایل و ادوات سالن که در گمرک هستند بستگی دارد.
 
 ایرج راد

 

 
بازیگر سریال "مدار صفر درجه" با اشاره به گیشه زدگی تئاتر ایران اذعان کرد: اگر محوریت تئاتر به سمت استقبال از گیشه برود، تئاتر از واقعیت‌های ارزشی و زمینه‌های فرهنگی خود دور می‌شود. البته اگر نمایشی موفق به فروش بالا شود بسیار هم خوب است اما صرف پرداخت به تفریح، خنداندن و سرگرمی مخاطب به ساختار اصلی تئاتر ضربه وارد می‌کند.
 
راد در مورد اوضاع بد اقتصادی برای اهالی تئاتر خاطرنشان کرد: یک نمایش هر قدر هم در فروش موفق باشد و به اصطلاحی رکوردشکنی کند اما بازهم پولی در جیب عوامل تئاتر نمی‌رود. زیرا یک نمایش حاصل 4 یا 5 ماه تمرین و اجراست و وقتی آن مبلغ را در این زمان تقسیم نماییم، رقم بسیار کمی به چشم می‌خورد. در حال حاضر تئاتر از لحاظ اقتصادی برای اهالی خود بازده چندانی نداشته و به نوعی یازیگران با این مبلغ‌ها نمی‌توانند به راحتی زندگی کنند.
 
میزان
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011