جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 110650 زمان انتشار : 19 دی 1395 23:00:00

طنین یک موسیقی تلخ در فضای جشنواره فجر

گروه اجرایی کنسرت گروه کر «نامیرا» و گروه کر «فیلارمونیک ایران» در یک نشست خبری مشترک از اجرای یک کنسرت مشترک زیست محیطی در ایام برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر سخن گفتند.
طنین یک موسیقی تلخ در فضای جشنواره فجر

به گزارش سینماخبر، فرهاد هراتی آهنگساز و رهبر گروه کر «نامیرا» در ابتدای این نشست خبری که روز شنبه ۱۸ دی ماه در تالار وحدت تهران برگزار شد، با اشاره به اجرای تازه ترین کنسرت مشترک این گروه موسیقایی همراه با گروه کر «فیلارمونیک ایران» که با عنوان «زمین مقدس» در چارچوب برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود، گفت: کنسرت پیش روی جشنواره به نوعی اجرای تازه کنسرت «زمین مقدس» است که سال گذشته با استقبال قابل توجه مخاطبان در تالار وحدت تهران برگزار شد و ما تصمیم گرفتیم که برای اولین بار یک اتفاق عجیب را رقم بزنیم که بر اساس آن ۲ رهبر کر در یک کنسرت حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: من و علیرضا شفقی نژاد مدیر گروه کر «فیلارمونیک ایران» از دوستان دیرینه یکدیگریم که تصمیم داریم در کنسرت پیش رو از ۱۵۰ نفر در گروه سنی کودک و بزرگسال استفاده کنیم و هم اکنون نیز همچنان مشغول انجام تمرینات فشرده ای هستیم که می تواند برای مخاطبان جالب توجه باشد.

هراتی بیان کرد: محتوای این کنسرت یک کار بسیار تلخ است و با وجود اینکه ابتدا و انتهای آن با تلخی شروع و تمام نمی شود اما به طور مستقیم با روح و روان مخاطب دچار چالش می شود. ضمن اینکه ما به دلیل اینکه می خواستیم روند کار فضایی یک دست و درستی باشد، کار را بدون انتراکت اجرا می کنیم.

مدیر گروه کر «نامیرا» در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: از قبل تصمیم گرفته بودیم تا آلبوم زمین مقدس را نیز منتشر کنیم که خوشبختانه مراحل نهایی میکس و مستر این کار انجام گرفته و اگر مشکل خاصی به وجود نیاید، این آلبوم تا پایان سال جاری منتشر می شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهمی که من برای برگزاری این کنسرت مشترک مدنظرم قرار دادم، اثبات برای همین با هم بودن ها و فعالیت های مشترکی است که می توانیم آن را در تمام فعالیت های موسیقایی کشورمان ادامه دهیم. بنابراین من در طول اجرا فقط تنها رهبری نمی کنم بلکه علیرضا شفقی نژاد نیز در مقاطعی از کنسرت همراه من خواهد بود.

بانی فیلم

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011