جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 110644 زمان انتشار : 20 دی 1395 03:00:00

این کتاب را فقط بزرگسالان بخوانند

کتاب «هشیاری عاطفی در بزرگسالان» اثری است که با گردآوری و ترجمه حمیدرضا بلوچ توسط انتشارات آینده درخشان به تازگی روانه بازار کتاب شده است.
این کتاب را فقط بزرگسالان بخوانند

به گزارش سینماخبر، كتاب «هشياری عاطفی در بزرگسالان» اثری است که با گردآوری و ترجمه حميدرضا بلوچ توسط انتشارات آينده درخشان منتشر شده است.

در این كتاب درمی‌يابيم هشياری عاطفی ريشه‌های بسيار عميقی در رفتار، هيجانات، روابط فردی و اجتماعی ما دارد و با تقويت برخی مهارت‌ها در اين زمينه می‌توانيم در فعاليت‌های فردی و اجتماعی موفق‌تر عمل كنيم. همچنين قادر خواهيم بود به ديگران كمك كنيم تا در زندگی و شغل خود سازنده‌تر باشند.

مترجم در اين كتاب نظرات و انديشه‌های بيش از 10 محقق و نظريه‌پرداز در حوزه‌ هوش عاطفی را گردآوری كرده است. بلوچ كه پيش از اين در حوزه‌ هوش عاطفی آثاری از گلدمن را ترجمه كرده بود. در اين اثر ما را با هشت مهارت در زمينه‌ هوش عاطفی آشنا می‎كند كه عبارتند از: خود آگاهی (نسبت به عواطف و هيجانات خود)، خود تنظيمي (كنترل و تنظيم احساسات و عواطف خود)، همدلی، كنترل خشم، ايجاد انگيزه در خود، احترام به خود (عزت نفس)، شناخت احساس، عاطفه و هيجان، كنترل و تنظيم روابط خويش با ديگران (مهارت‌های بين فردی).

اين مهارت‌ها اصولی هستند كه روانشناسان مختلف بر آن‌ها تاكيد ورزيده‌اند و تقويتشان را باعث ايجاد فوايد و ثمرات بی‌شماری در زندگی ما می‌دانند.

كتاب «هشياري عاطفی در بزرگسالان» با گردآوری و ترجمه حميدرضا بلوچ در 323 صفحه و در قطع خشتی به بها 17هزار تومان با شمارگان يك هزار و پانصد نسخه از سوی انتشارات آينده درخشان منتشر شده است. 

خبرآنلاین

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011