جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 110414 زمان انتشار : 15 دی 1395 10:45:00

استقبال از کتابی که ۷۰ سال ممنوع بود

برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم یک نسخه حاوی تفسیر از کتاب «نبرد من» در آلمان منتشر شد.
استقبال از کتابی که ۷۰ سال ممنوع بود

به گزارش سینماخبر، انتشار دوباره کتاب «نبرد من» به قلم آدولف هیتلر در آلمان با استقبال چشمگیر مخاطبان روبه‌رو شد. استقبال از این کتاب به حدی بود که هم اکنون به چاپ ششم رسیده است.  

به گفته موسسه تاریخ معاصر مونیخ ۸۵ هزار نسخه از کتاب ضدیهودی هیتلر از زمان انتشار به فروش رسیده است. «نبرد من» پس از پایان جنگ جهانی دوم دیگر در آلمان منتشر نشده بود.

ناشر «نبرد من» اعتقاد دارد که این کتاب سال‌ها پس از دوران تبلیغ ایده‌های راست افراطی در اروپا، باعث تقویت گفتمان درباره خیزش دیدگاه‌های سیاسی طرفدار استبداد در جامعه غرب می‌شود.  

در آغاز امر قرار بود تنها چهار هزار نسخه از این کتاب چاپ شود اما با افزایش تقاضا دوباره چاپ شد. چاپ ششم این کتاب چندی دیگر به بازار کتاب آلمان عرضه می‌شود.

این کتاب در یک سال گذشته بیشتر اوقات به فهرست پرفروش‌های مجله «اشپیگل» راه یافته است و حتی دو هفته در ماه آوریل صدرنشین پرفروش‌های بازار کتاب آلمان بود.

موسسه تاریخ معاصر مونیخ همزمان با انتشار کتاب یک سلسله جلسات گفت‌وگو درباره «نبرد من» در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی برگزار کرده است. این جلسات امکان برآورد تاثیر کتاب بر مخاطبان را فراهم می‌کند.

اندریاس ویرشینگ مدیر موسسه تاریخ معاصر مونیخ در ای باره گفت: «در این جلسات مشخص شد، ترسی که از انتشار کتاب بابت تبلیغ ایده‌های هیتلر وجود داشت از اساس بی‌پایه بود و این کتاب به پلتفرمی برای تبلیغ ایده‌های نئونازی تبدیل نخواهد شد. گفت‌وگو درباره جهان‌بینی هیتلر شانسی برای بررسی دلایل و عواقب ایدلوژی‌های استبدادی فراهم می‌کند؛ آن‌هم در زمانی که دیدگاه‌های سیاسی استبدادی و شعارهای راست‌ افراطی فرصت ظهور پیدا کرده‌اند.»

هیتلر کتاب «نبرد من»‌ را سال ۱۹۲۴ در زندان نوشت. او به اتهام خیانت پس از کودتای نافرجام مونیخ زندانی شده بود. در حدود ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه از این کتاب در آلمان نازی منتشر شد.

خبرآنلاین

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011