جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 108618 زمان انتشار : 10 آذر 1395 07:00:00

پرتره های خارق العاده یک هنرمند روی یخ ها

هنرمندی که کارهای او عمدتا هم خیابانی هستند به نام «شان یورو» پرتره هایی را بر روی تکه های یخ، کوه های یخی و دیوارها، خلق می کند. وی با این کار بر روی سطوحی نه چندان ثابت و استوار نوآوری هایی را انجام می دهد.
پرتره های خارق العاده یک هنرمند روی یخ ها

به گزارش سینماخبر،  هنرمندی که کارهای او عمدتا هم خیابانی هستند به نام «شان یورو» پرتره هایی را بر روی تکه های یخ، کوه های یخی و دیوارها، خلق می کند. وی با این کار بر روی سطوحی نه چندان ثابت و استوار نوآوری هایی را انجام می دهد.

در کارهای اخیر خود که به نظر می رسد در میان جاه طلبانه ترین و زیباترین آثار وی نیز باشند، به ماجراجویی در آرکتیک کانادا پرداخته و ابتدا مناطقی را که قصد داشته در آنها به انجام کار هنری بپردازد، مورد شناسایی و بررسی قرار می داده.

وی در آخرین پروژه خود با عنوان «اگر پرواز می کردم» می گوید: “انجام این کار بسیار گول زننده است چرا که زمانی که پالت رنگ خود را در دست می گیرم تا بر روی تکه ای از یخ کار کنم، در آن شکنندگی به وجود می آید و یا آب می شود.”

وی ادامه می دهد: “با این حال من خوش شانس بودم که توانستم این پروژه را به پایان برسانم. در طول انجام آن با تمام مناطقی که انتخاب می کردم، ارتباط خوبی برقرار می کردم و همین امر، انجام کار را برایم ممکن و آسان تر می ساخت.”

نقاشی بر روی یخ

یورو که خود در هاوایی بزرگ شده، در مورد خلق آثارش می گوید که این کارهای هنری «تعادلی میان هنر و طبیعت» به شمار می روند. وی این نوع هنر را وظیفه و مسئولیت خود در قبال طبیعت می داند.

برای پروژه «اگر پرواز می کردم» و برای ثبت تمام لحظاتی که مشغول انجام این کار بود، از کمک گروهی از عکاسان و فیلمسازان طبیعت همچون «رنان اوزتروک» بهره برد. او پیام هایی را برای «نسل جدید» در خلق چنین آثاری دارد.

عکاس پروژه یوهو نیز به همراه او و به مدت یک هفته، در جزیره ای به نام «بافین» در کانادا به سر برد. آنها برای آشنایی بیشتر با این منطقه به برقراری ارتباط با محلی های آنجا و جمع آوری اطلاعاتی در مورد آداب و رسوم و فرهنگ آنها مبادرت کردند. در این میان با دختری آشنا شد که در نهایت تبدیل به یکی از سوژه های نقاشی وی گردید.

یورو می گوید: “آنچه این دختر در مورد وضعیت و تغییرات آب و هوایی این منطقه برای مان گفت، بسیار الهام بخش بود.”

این هنرمند انتخاب سوژه را به مراتب آسان تر از اجرای آن بر روی بوم های یخی می دانست. وی اضافه می کند، اگرچه بومیان این منطقه به من گفته بودند که این برف چقدر سریع آب می شوند با این حال دوست داشتم که این نوع نقاشی کردن را نیز تجربه کنم.

تقریبا ۸۰ درصد یخ های منطقه در مدت آن یک هفته حضور ما آب شدند. به همین خاطر هم انتخاب هرکدام از آن تکه یخ ها ریسک بزرگی به شمار می آمد چرا که بسیار سریع آب می شد.

او بالاخره تکه ای از آن یخ ها برمی گزید و شروع به اجرای تصویر صورت دختر بر روی آن می کرد و این کار را در سریع ترین حالت ممکن انجام می داد. او از بزرگ ترین پرتره دختر یاد می کند که به پشت خوابیده است. در پایان این پروژه یخ شروع به ترک برداشتن کرد.

بالاخره با به پایان رساندن چشم های دختر، این کار پر ریسک که در حال آب شدن بود به پایان رسید و رضایت کامل هنرمند آن را فراهم آورد.

یورو می گوید: “این موضوع بسیار اهمیت دارد که مردم بدانند که یخ چقدر به سرعت آب می شود. اگرچه در زمینه هنر و طبیعت، هنرمندان فراوانی در حال فعالیت هستند، با این حال من هم دوست داشتم که نقشی را در این میان ایفا کرده باشم.”

 

1

2

3

4

7

8

9

88

11

13

14

15

16

روزیاتو

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011