جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 104061 زمان انتشار : 27 مرداد 1395 08:00:00

گشتی به دوران زیبای کودکی:انیمیشن " چرا به یکدیگر نیازمندیم ؟+آلبوم تصاویر

این انیمیشن آموزشی اقتباسی از کتاب روز صلح حیوانات - The animals' peace day. 1970 - اثر نویسنده مشهور کودکان یان وال - Jan Boyer Wahl - میباشد .
گشتی به دوران زیبای کودکی:انیمیشن " چرا به یکدیگر نیازمندیم ؟+آلبوم تصاویر

 به گزارش سینماخبر،داستان این فیلم درباره گروهی از حیوانات است که در مهمانی و جشنِ جنگل شرکت کرده اند


قصه با صدای آقای غلامعلی افشاریه روایت می شد.

با آمدن مهمانان جدید خیلی زود آنها مورد استهزا حاضرین قرار میگیرند . فیل ها بواسطه خرطوم بلند، خرس ها برای جثه بزرگ، سگهای آبی برای دندانها و دمها، گرازها بواسطه پاهای زشت و ... تمسخر میشوند و به ناچار این دسته از حیوانات با ناراحتی مجبور به ترک مهمانی می گردند .

مهمانان همچنان مشغول خنده و تمسخر هستند که ناگهان همگی با شنیدن غرش وحشتناکی ساکت می گردند . آنها در حالیکه از این صدا وحشت کرده اند از کلاغ میخواهند تا به بالای درخت بلند جنگل رفته و از منبع صدا برایشان خبر آورد . کلاغ در آسمان اوج میگیرد و وقتی برمیگردد به آنها خبر میدهد سیل مهیبی در آن طرف جنگل با شتاب به اینسو در حرکت است و علت صدا شکسته شدن سد بوده است . حیوانات با شنیدن این خبر سراسیمه میخواهند به سویی فرار کنند؛ اما یکی از آنها که باهوش تر است می گوید راه چاره نه در فرار بلکه در ساخت سدی محکم است که بتواند سیلاب را مهار کند . اما چه کسی میتوان این سد محکم را بسازد ؟

درست در همین لحظه است که خرس ها بر میگردند . آنها بدون هیچ صحبتی با حمل سنگهای بزرگ و سنگین به ساخت سد کمک میکنند . بعد از آن فیل ها از راه میرسند و تنه های سنگین و محکم درختان را که سگهای آبی بریده اند با خرطومشان در جای خود محکم میکنند . گرازها خاکهایی که روی سد ریخته شده است را میکوبند و زمانی که سد تقریبا آماده شده است سیل با صدای وحشتناکی به آن برخورد میکند و لحظه ای بعد همه چیز آرام می شود  .

حیوانات از این واقعه درس خوبی میگیرند و متوجه میشوند که نباید به دلایل ظاهری یکدیگر را مسخره و تحقیر کنند و یعد از آن جشن با شرکت همگی حیوانات ادامه میابد .

کافه کلاسیک
 
 
تصاویر
کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011