جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 103755 زمان انتشار : 19 مرداد 1395 16:10:00

کارگاه‌های تخصصی 16 ساعته مستندسازی برای نخستین بار

کارگاه‌های تخصصی 16 ساعته مستندسازی برای نخستین بار از 24 مرداد تا 13 شهریور توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می‌شود.

 به گزارش سینماخبر،سلسله کارگاه‌های تخصصی مستندسازی از 24 مرداد تا 13 شهریور در قالب دوره ای 16 ساعته توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می شود. همه عناوین ارائه شده در این کارگاه ها ویژه مستندسازی است و برخی از طرح درسهای این دوره برای نخستین بار در کشور برای علاقه مندان به مستندسازی ارائه می شود. عناوین کارگاه های ارائه شده و جزئیاتشان در ادامه آمده است:

خبرگزاری فارس: کارگاه‌های تخصصی 16 ساعته مستندسازی برای نخستین بار

 

·  کارگاه ایده پردازی برای فیلم مستند (مدرس: محمدصادق باطنی/ 2 جلسه/ 26 مرداد و 2 شهریور)

·  کارگاه تکنیک های تدوین برای مستند (مدرس: قاسم اکبری/ 1 جلسه/ 9 شهریور)

·  کارگاه میزانسن در مصاحبه فیلم مستند (مدرس: محمد دیماسی/ 2 جلسه/ 24 و 31 مرداد)

·  کارگاه آشنایی با گفتار متن در فیلم مستند (مدرس: محسن آقایی/ 1 جلسه/ 13 شهریور)

بر همین اساس در «کارگاه ایده پردازی برای فیلم مستند»، پس از تعریف ایده و بیان ویژگی های متفاوتِ آن در فیلم مستند، به بررسی و تمرین عملی برخی الگوهای ایده پردازی برای فیلم مستند پرداخته می شود. «کارگاه تکنیکهای تدوین برای مستند» به مرور مفاهیم کلی تدوین در قالب دو نظام تدوین تداومی و غیرتداومی پرداخته و در آن هنرجویان به کمک نمایش برخی از آثار سینمای مستند با تکنیک های پرکاربرد تدوینی در گونه های مختلف فیلمسازی مستند آشنا خواهند شد.

«کارگاه میزانسن در مصاحبه فیلم مستند» به بیان نکات کاربردیِ یک مصاحبه اصولی در فیلم مستند می پردازد و با ارائه برخی نمونه ها به صورت عملی، مباحثی برای کارگردان، تصویربردار، مصاحبه کننده، صدابردار و طراح صحنه مصاحبه در فیلم مستند ارائه می کند.

همچنین در «کارگاه آشنایی با گفتارمتن در فیلم مستند» که برای نخستین بار با این عنوان و طرح درس در دوره های مستندسازی ارائه می شود، مستندسازان با شیوه های رایج نگارش گفتار متن به خصوص مدل‌های بومی و تجربه شده در ایران و متناسب با ادبیات فارسی و همچنین برخی قواعد کلی و عمومی در نگارش، اجرا و تدوین گفتار متن در گونه های مختلف فیلم مستند آشنا خواهند شد.

علاقه مندان می توانند تا پنجشنبه 21 مرداد ماه از طریق صفحه ثبت نام کارگاه های تخصصی مستندسازی در سایت مدرسه هنر و رسانه آینه به نشانی ayenehschool.ir/school/register نسبت به ثبت نام در این کارگاه ها اقدام نمایند. متقاضیان برای اطلاعات تکمیلی این کارگاه ها، هزینه کلاسها، محل برگزاری کارگاه ها در تهران و دریافت کد تخفیف شرکت در دوره ها می‌توانند از طریق کانال تلگرام مدرسه آینه به آدرس @ayenehschool اقدام نمایند.

همچنین کد تخفیف 30 درصد ویژه دانشجویان برای ثبت نام در این دوره ها در نظر گرفته شده است که با ارائه شماره دانشجویی متقاضیان دانشجو می توانند در دوره ها ثبت نام نمایند.

فارس

 

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011