جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 103710 زمان انتشار : 19 مرداد 1395 08:00:00

گشتی به دوران زیبای کودکی:انیمیشن سَم آتش نشان+تصاویر

انیمیشن سَم آتش نشان تا حدود بسیار ریادی یادآور مجموعه های خاطره انگیز پت پستچی و مادر بزرگ میباشد .
گشتی به دوران زیبای کودکی:انیمیشن سَم آتش نشان+تصاویر

 به گزارش سینماخبر،این سریال که در گذشته از برنامه کودکان تلوزیون پخش گردید؛ با عروسکها و دکورهایی زیبا علاوه بر داشتن جذابیت بسیار برای کودکان؛ دارای رویکردی آموزشی است و در آن به مسائل تربیتی، کار دسته جمعی و گروهی، مسوولیت و انضباط در فضای شهری کوچک و زیبا که همه اهالی یکدیگر را میشناسند و با هم دوست هستند؛ تاکید شده است . سکانس آغازین فیلم که در آن سَم با سُر خردن بر روی نرده پلکان، همراه با ماشین آتش نشان از خیابانهای خلوت شهر عبور میکند و اهالی برای او دست تکان میدهند؛ ار بخش های زیبا و خاطره انگیز این سریال محسوب میگردد .

 نام اصلی  این انیمیشن Fireman Sam و محصول کشور وِلز در سال 1987 بود.


این فیلم یک سریال انیمیشن - شامل 58 قسمت 10 دقیقه ای به کارگردانی جان واکِر John Walker - درباره مامور آتش نشانی به نام سَم و همکاران او در شهر داستانی پانتی پِندی، همراه با دیگر اهالی شهر میباشد .

- Pontypandy، ترکیبی از دو شهر واقعی تُنی پِندی و پانتی پِرِد Pontypridd & Tonypandy، که در حدود 5 مایلی یکدیگر در دره ولز جنوبی واقع شده اند -این مجموعه، اولین بار به زبان انگلیسی در تلوزیون وِلز با نام سَم تَن، Sam Tân نمایش داده شد . سپس در شبکه BBC پخش گردید و متعاقباً به 25 زبان دنیا ترجمه شد و جهت ترویج مسائل ایمنی آتش برای کودکان، در سراسر انگلستان مورد استفاده قرار گرفت .

انیمیشن سَم آتش نشان، بر پایه تکنیک استاپ موشن میباشد که ایده اصلی آن از دو مامور سابق آتش نشانی اخذ شده است . ساخت هر دقیقه از این مجموعه، چهار روز به طول انجامید و با اتمام آن در سال 1996 مجدداً سری دیگری از آن در سال 2003 ساخته گردید .در اولین سری از این مجموعه، آتش نشانان یا یونیفرم های زرد و سیاه رنگ آماده انجام وظایفشان هستند . سَم کاراکتری است که در نگاه اهالی تا حدودی بعنوان یک قهرمان محسوب میگردد و با همکاران خود در ایستگاه آتش نشانی و مردم شهر ارتباط خوبی دارد . با وجود قدی کوتاه و سرعت عمل کم؛ او بخوبی سهم خود را در انجام وظایفش می پردازد و مسوولیتهای خود را در اطفاء حریقها، نجات جان افراد و نیز رسیدگی به وسابل نقلیه ایستگاه - شامل یک رنجروِر Range Rove مدل 1982 شش چرخ بنام ونوس، Venus، یک ماشین اطفاء حریق مدل بِد فوردِ تی کِی، Bedford TK fire engine بنام ژوپیتر، Jupiter و یک اتوبوس تِرِوِر، Trevor انجام میدهد .

همکاران سَم عبارتند از :

رییس ایستگاه اِلوِس Elvis Cridlington، دو مامور آتش نشان با نام پِنی و بَزِل Basil Steele & Penny Morris و راننده اتوبوسِ تِرِوِر به نام اِوِنس Evans که بعنوان یک آتش نشان کمکی است .شخصیتهای دیگر شامل : نورمن، Norman Price و مادرش دُلیس Dilys Price، دو قلو ها با نام جیمز و سارا جونز James and Sarah Jones و مالک ایتالیایی کافه بِل لا - خانم بِل لا  لِزانیا Bella Lasagne -

همچنین کاراکترهای فرعی شامل : رباتی بنام بِنتلی، Bentley و سرمکانیک میباشد .

در سال 1988، این مجموعه نامزد دریافت جایزه تلویزیونی بافتا برای بهترین انیمیشن کوتاه گردید .

کافه کلاسیک


 

تصاویر
کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011