جستجو:
آخرین اخبار

تاکنون سی و چهار دوره از جشنواره فیلم فجر گذشته و در آستانه سی و پنجمین دوره از مهم ترین رویداد سینمایی کشور، خبرگزاری میزان آمار جالب توجهی از دوره های پیشین منتشر کرده است.

مهتاب کرامتی بازیگر سینمای کشور، یکی از داوران جشنواره بین المللی فیلم داکا در بنگلادش است. او در اینستاگرامش با انتشار عکسی از این جشنواره از شروع یک تجربه ی جدید صحبت کرد.

با معرفی آثار بخش سودای سیمرغ و چشم‌انداز سینمای ایران، فیلم‌هایی که از جشنواره فجر باز ماندند مشخص شدند.

شاید بد نباشد با توجه به حذف بخش «نگاه نو» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و حضور پررنگ فیلم اولی‌ها در فهرست سودای سیمرغ به واکاوی آثار غیر اول و همچنین سایر آثار در این دوره و دوره پیشین بپردازیم.

در این گزارش اسامی خوانندگان پاپ را که برای اولین بار به جشنواره بین المللی موسیقی فجر می آیند را مشاهده می کنید.

در بین ۱۹ اثری که توسط فیلمسازان صاحب‌نام و یا کارگردانانی که فیلم دومی هستند، ساخته شده، ۶ اثر به عنوان جنجالی‌ترین فیلم‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر به شمار می‌رود.

پوشش‌های عجیب و غریب و خارج از عرف بازیگران ایرانی در جشنواره فیلم فجر بارها مورد توجه مسئولان فرهنگی کشور قرار گرفته است.

سه برنده‌ سیمرغ بازیگری جشنواره فیلم فجر سال گذشته، در حالی امسال هم با فیلم‌های جدیدی به جشنواره سی‌وپنجم می‌آیند که هدیه تهرانی و تعداد زیادی بازیگر نام‌آشنای دیگر با دو فیلم در بخش رقابتی جشنواره حضور دارند.

پوستر سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر فجر چند روز پس از رونمایی به‌دلیل طراحی متفاوتش، واکنش‌هایی را به‌دنبال داشته است؛ واکنش‌هایی که یادآوری می‌کند پوسترها به‌عنوان ویترین بیرونی یک رویداد هنوز هم مورد توجه مخاطب هستند.

صندوق‌های آرای مردمی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از سینماها جمع می شود و امسال رای‌گیری بخش سیمرغ مردمی از طریق اینترنت انجام می‌گیرد.

تخریب، فضاسازی غیراخلاقی و فشار با ژست روشنگری

علاقمندان چند فیلم که پا را فراتر از قانون گذاشته‌اند و گمان می‌کنند فیلم مورد علاقه‌شان با ممیزی روبرو شود، تلاش می‌کنند تا خود با ایجاد فشار و فضاسازی رسانه‌ای و فشار بر هیأت انتخاب شرایطی را ایجاد کنند تا این هیأت نتوانند آزادانه نظرش را در مورد آن فیلم‌ها بگوید.

"ساعت 5 عصر" یکی از مهمترین فیلم های امسال در حالی به جشنواره نرسید که فیلمبرداری اش همچنان ادامه دارد.

ده‌نمکی، نویسنده و کارگردان گفت: برای اینکه در فیلم اخراجی‌ها به اسرای جنگی بپردازم ، 80 جلد کتاب درباره اسرا خواندم با این حال جرقه این فیلم از جبهه در ذهن بنده زده شد.

نسخه نهایی فیلم سینمایی "پشت دیوار سکوت" به کارگردانی "مسعود جعفری جوزانی" به دفتر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر تحویل داده شد.

پرونده جشنواره فجر برای سی و پنجمین بار در بهمن امسال گشوده خواهد شد.

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011